JAK POZYSKAĆ DANE SATELITARNE?

Post on 2019-04-06

W dniach 26-27.04.2019 na Politechnice Krakowskiej odbędzie się dwudniowy workshop, którego celem będzie znalezienie rozwiązania w zdefiniowanych 5 sektorach. Rejestracja na wydarzenie została otwarta, do wygrania karty podarunkowe o wartości 500, 1000, 1500 PLN. W pierwszym dniu uczestnicy zostaną zapoznaniu z dostępną technologią, sposobem na pozyskanie danych satelitarnych. Następnie w drugim, uczestnicy przedstawią swoje rozwiązanie, które zostanie stworzone podczas aktywnych workshopów. Zobacz jak pozyskać dane satelitarne. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Celem wydarzenia jest znalezienie rozwiązania pewnych problemów z wykorzystaniem usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego w jednym z pięciu wyznaczonych wyzwań:

  1. Edukacja oparta o dane satelitarne 
  2. Przyjazne miasta
  3. Rozwiązanie wspierające realizację celów zrównoważonego rozwoju
  4. Nowe rozwiązania w zakresie przetwarzania i analizy danych satelitarnych
  5. Teledetekcja w naukach o Ziemi

 

Rejestracja została zamknięta. Dziękujemy wszystkim zarejestrowanym zespołom.

 

Poniżej zamieszczamy informacje o sposobie uzyskania dostępu do danych satelitarnych. Zachęcamy do pobrania całości w pliku .pdf.

HACKATON


Jak korzystać z danych satelitarnych [.pdf]

O PROJEKCIE

W ciągu ostatnich trzydziestu lat dokonano niesamowitych postępów w obserwacji Ziemi z kosmosu. Dane z satelitów dostępne są w systemie Copernicus i w połączeniu z innymi źródłami tworzą nowe okazje dla biznesu. BalticSatApps jest międzynarodowym projektem INTERREG, wspierającym rozwój i wykorzystanie technologii obrazowania satelitarnego w krajach bałtyckich.

Politechnika Krakowska, Krakowski Park Technologiczny oraz Instytut Geodezji i Kartografii wraz z krajami regionu Morza Bałtyckiego (Finlandia, Szwecja, Estonia, Rosja) rozpoczęły prace nad nowym projektem BalticSatApps. Celem projektu BalticSatApps jest przyspieszenie wprowadzania na rynek usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego, poprzez wykorzystanie potrzeb i wyzwań społecznych oraz akceleracji nowych startupów. Rezultatem tego projektu będzie udoskonalenie wiedzy oraz dostępu do danych, dostarczonych przez program Copernicus, a także zwiększenie świadomości, popytu i innowacyjności w obszarze danych satelitarnych.

Międzynarodowa witryna projektu: balticastapps.eu

HARMONOGRAM

ROZPOCZĘCIE PROGRAMU

  • Space Business Model Workshops - kwiecień 2018
  • Space Business Day - maj 2018
  • Hackathon Spac-Tech do I edycji - maj 2018
  • Rekrutacja do Programu Akceleracyjnego - październik/listopad 2018
  • Warsztaty na krakowskich uczelniach - 19 października 2018
  • CopernicusHERO - Hackathon Copernicus (pierwszy oficjalny hackathon przetwarzania danych satelitarnych) - 9 listopada 2018
  • Start I programu akcelarycjnego - 22 listopada 2018
  • Zakończenie I programu Demo Day - marzec/kwiecień 2019
  • Hackathon Spac-Tech do II edycji - kwiecień 2019
  • SpaceTech Business Model Workshops - maj 2019
  • Start II programu akcelarycjnego - sierpień 2019
  • Space Business Day - listopad 2019
  • Zakończenie II programu Demo Day - listopad 2019

ZAKOŃCZENIE PROGRAMU