Znamy wyniki hackathonu, który odbywał się w dniach 18-24.06.2020r! To był okres 7-dniowych webinarów oraz spotkań z mentorami. Udział w wydarzeniu wzięło 48 uczestników, którzy stworzyli 13 drużyn! Zostało zgłoszonych 8 prezentacji finałowych, a całość przeprowadzona została pod okiem 4 doświadczonych mentorów, 8 prelegentów związanych komercyjnie z sektorem przetwarzania danych satelitarnych, a także 5 organizatorów!
Pierwsze miejsce zajęła drużyna GeoRangers, która zaprezentowała ideę poruszającą problem legalizacji i rozbiórek samowoli budowlanych.
Laureatem drugiego miejsca została drużyna SmartEye, która przestawiła pomysł detekcji nielegalnego budownictwa.
Trzecie miejsce zajęła drużyna SkietyKlapki z prezentacją projektu teledetekcji w rolnictwie.
Dodatkowo zostały przyznane dwa wyróżnienia dla zespołów:
Prezentacje drużyn zostały opublikowane na naszej stronie w zakładce materiały
W ciągu ostatnich trzydziestu lat dokonano niesamowitych postępów w obserwacji Ziemi z kosmosu. Dane z satelitów dostępne są w systemie Copernicus i w połączeniu z innymi źródłami tworzą nowe okazje dla biznesu. BalticSatApps jest międzynarodowym projektem INTERREG, wspierającym rozwój i wykorzystanie technologii obrazowania satelitarnego w krajach bałtyckich.
Politechnika Krakowska, Krakowski Park Technologiczny oraz Instytut Geodezji i Kartografii wraz z krajami regionu Morza Bałtyckiego (Finlandia, Szwecja, Estonia, Rosja) rozpoczęły prace nad nowym projektem BalticSatApps. Celem projektu BalticSatApps jest przyspieszenie wprowadzania na rynek usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego, poprzez wykorzystanie potrzeb i wyzwań społecznych oraz akceleracji nowych startupów. Rezultatem tego projektu będzie udoskonalenie wiedzy oraz dostępu do danych, dostarczonych przez program Copernicus, a także zwiększenie świadomości, popytu i innowacyjności w obszarze danych satelitarnych.
Międzynarodowa witryna projektu: balticastapps.eu
ROZPOCZĘCIE PROGRAMU
ZAKOŃCZENIE PROGRAMU