BalticSatApps (nie)ziemskie wyzwania - Hackathon

Post on 2020-05-25

W dniach 18-24.06.2020 odbędzie się 7-dniowy Hackathon BalticSatApps - (nie)ziemskie wyzwania, którego celem będzie znalezienie rozwiązania w jednym z zdefiniowanych 5 sektorów dotyczących przetwarzania danych satelitarnych. Rejestracja na wydarzenie została otwarta! Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Dołącz do nas, Twoja drużyna zostanie zapoznana z dostępną technologią, sposobem pozyskiwania zdjęć satelitarnych. Codziennie warsztaty z ekspertami, specjalistami, a także spotkania online z mentorami!
Celem wydarzenia jest znalezienie rozwiązania pewnych problemów z wykorzystaniem usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego w jednym z 5 wyznaczonych wyzwań:

✔️ Gospodarowanie zasobami wodnymi
✔️ Automatyczna ekstrakcja obiektów ze zobrazowań satelitarnych
✔️ Teledetekcja w rolnictwie
✔️ Monitoring jakości powietrza w kontekście poprawy poziomu życia
✔️ Teledetekcja w czasie niemal rzeczywistym

Stwórz rozwiązanie wspólnie z drużyną, zaprezentuj pomysł i wygraj. Łączna pula nagród to 6000 PLN!

Hackathon jest początkiem przygody, przygotuje Twoją drużynę do wzięcia udziału w wiodącym na rynku konkursie dla firm Copernicus Masters którego celem jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań opartych o wykorzystywanie danych satelitarnych.

 

ZAREJESTRUJ DRUŻYNĘ

 

WIĘCEJ O HACKATHONIE

HACKATON IMPORTANT INFORMATION

O PROJEKCIE

W ciągu ostatnich trzydziestu lat dokonano niesamowitych postępów w obserwacji Ziemi z kosmosu. Dane z satelitów dostępne są w systemie Copernicus i w połączeniu z innymi źródłami tworzą nowe okazje dla biznesu. BalticSatApps jest międzynarodowym projektem INTERREG, wspierającym rozwój i wykorzystanie technologii obrazowania satelitarnego w krajach bałtyckich.

Politechnika Krakowska, Krakowski Park Technologiczny oraz Instytut Geodezji i Kartografii wraz z krajami regionu Morza Bałtyckiego (Finlandia, Szwecja, Estonia, Rosja) rozpoczęły prace nad nowym projektem BalticSatApps. Celem projektu BalticSatApps jest przyspieszenie wprowadzania na rynek usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego, poprzez wykorzystanie potrzeb i wyzwań społecznych oraz akceleracji nowych startupów. Rezultatem tego projektu będzie udoskonalenie wiedzy oraz dostępu do danych, dostarczonych przez program Copernicus, a także zwiększenie świadomości, popytu i innowacyjności w obszarze danych satelitarnych.

Międzynarodowa witryna projektu: balticastapps.eu

HARMONOGRAM

ROZPOCZĘCIE PROGRAMU

 • Space Business Model Workshops - kwiecień 2018
 • Space Business Day - maj 2018
 • Hackathon Spac-Tech do I edycji - maj 2018
 • Rekrutacja do Programu Akceleracyjnego - październik/listopad 2018
 • Warsztaty na krakowskich uczelniach - 19 października 2018
 • CopernicusHERO - Hackathon Copernicus (pierwszy oficjalny hackathon przetwarzania danych satelitarnych) - 9 listopada 2018
 • Start I programu akcelarycjnego - 22 listopada 2018
 • Zakończenie I programu Demo Day - marzec/kwiecień 2019
 • Hackathon Spac-Tech do II edycji - kwiecień 2019
 • SpaceTech Business Model Workshops - maj 2019
 • Start II programu akcelarycjnego - sierpień 2019
 • Space Business Day - listopad 2019
 • Zakończenie II programu Demo Day - listopad 2019

ZAKOŃCZENIE PROGRAMU